מערך הקליניקות לשיפור הראייה של הפקולטה למדעי הראייה

מרכיב בלתי נפרד ומהותי בהכשרה המקצועית והמחקרית ובמצוינות האקדמית של הסטודנטים בפקולטה למדעי הראייה הוא ההתנסות המעשית והתרומה לקהילה במערך הקליניקות שבמחלקה.

העבודה במערך הקליניקות מקנה ידע מעשי לסטודנטים ומנגיש לציבור הרחב, בדגש על אוכלוסיות מוחלשות, שירותים אופטומטריים מקיפים בעלויות מסובסדות ובמקרים רבים ללא תשלום כלל.

המערך פועל זה 15 שנים, צוות קליני של 12 אנשי סגל, דוקטורים לאופטומטריה, מלווה את הסטודנטים העורכים את הבדיקות ומגישים את הטיפולים. כ-475 בדיקות ראייה והתאמת עדשות מתבצעות במערך בכל חודש ו-16 טיפולים בראייה ירודה. המערך מורכב 18 חדרי בדיקה, 3 חדרי קליניקה, חדר להתאמת מסגרות וקליניקה ניידת, שיוצאת עם הסטודנטים לשטח לאוכלוסיות שאינן מגיעות להיבדק, כגון עולים חדשים מאתיופיה, אוכלוסיות המגזר הערבי והפזורה הבדווית. המערך נמצא עתה בתהליך התרחבות. 


הקליניקה לבדיקות ראייה מציעה בדיקות ראייה מקיפות ללא תשלום לאבחון מוקדם לילדים ולאוכלוסיות מוחלשות כגון אוכלוסיית הגיל השלישי, אנשים עם מוגבלויות ואנשים מעוטי יכולת כלכלית (באופן מיוחד בני העדה האתיופית). 


קליניקה לראייה ירודה המתמקדת בעיקר בגיל המבוגר ומשתמשת במגוון מכשירים וטכנולוגיות לטיפול ולתיקון ראייה ירודה, ובהם: עדשות מגדילות, עדשות רבות-צבעים, עדשות מולטיפוקל ומשקפיים טלסקופיים. 


הקליניקה לעדשות מגע מספקת עדשות מגע פורצות דרך ללבקנים ולמטופלים הסובלים מקוצר ראייה וקרטוקונוס. 


הקליניקה לאימון חזותי של הראייה מציעה טיפול ושיקום לאנשים עם בעיות קשר עין-יד, פגועי ראש ובעיות ראייה הנובעות מן הפגיעה. 

לאתר הקליניקה לשיפור ראייה >>>

  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon
  • BIU-16.jpg
צרו קשר

טלפון:​ ​03-5317848

מייל: Israel.Friends@biu.ac.il