קרן המלגות על שם קלאודיו בנטטה העניקה 45 מלגות לתלמידי המערך לתכניות ייעודיות בבר-אילן

June 24, 2018

טקס חלוקת מלגות ע"ש קלאודיו בנטטה ז"ל התקיים ביום חמישי (21.6) בקמפוס בר-אילן. קרן המלגות ע"ש קלאודיו בנטטה ז"ל העניקה 45 מלגות לתלמידי המערך לתכניות ייעודיות-המדור לזרועות הביטחון, המדור לתכניות מובנות ותלמידי המכינות הקדם אקדמיות וכן לתלמידי מכללת אשקלון שבחסות האוניברסיטה. הטקס התקיים בהשתתפות פרופ' גיל אפשטיין, ראש המערך לתכניות ייעודיות בבר- אילן, פרופ' יצחק יוחאי, יו"ר דסק אמריקה הלטינית, יום טוב צבע, חבר הנהלת קרן בנטטה, שרית בן משה, ראש מינהל המערך לתכניות ייעודיות, עינת ברוק-רמ"ד לזרועות הביטחון ותהילה מימון-מנהלת המכינות הקדם אקדמיות.

 

את הטקס פתח צבע שסיפר על המשפחה ותרומתה לחברה הישראלית ועל פועלו של עו"ד קלאודיו בנטטה, בן דודו, שעל שמו נקראת הקרן. צבע הדגיש את תרומתה של המשפחה לתלמידי הפריפריה, כאשר המסר מאחורי המלגה, הוא להמשיך לעודד ולחזק את תלמידי הפריפריה לרכוש השכלה גבוהה, ללמוד ולהצליח בחברה הישראלית.

 

פרופ' גיל אפשטיין הודה לחבר הנהלת קרן על תרומתו והצביע על הקשר ההדוק בין רמת ההשכלה לבין גובה ההכנסה. "תלמידים רבים מתחילים את חייהם מנקודות מוצא שונות, חלקן טובות וחלקן פחות. בזכות מלגות בנטטה, המעניקות סיוע לסטודנטים מהפריפריה ברכישת השכלה גבוהה, ניתנת לתלמידים אלה הזדמנות שווה לצאת לשוק העבודה עם יכולות גבוהות יותר, וזו תרומתה הגדולה של הקרן לצמצום הפערים בחברה הישראלית".

שרית בן משה הוסיפה והודתה לצבע: "בשם תלמידי אוניברסיטת בר-אילן ומכללת אשקלון, אנו מודים לך, מר צבע, ולחברי הקרן על מתן מלגות אלה, ומקווים שמפעל מבורך זה, כמו כל מפעלי הצדקה החשובים של המשפחה, ימשיך ויפעל בין כותלנו גם בשנים הבאות".

 

 

 

 

 

 

 

 

הקרן נקראת על שמו של קלאודיו בנטטה ז"ל, שהיה עו"ד חשוב ומצליח מאוד בוונצואלה ושותף בפעילויות למען הציבור, ונפטר בגיל צעיר. מזה 30 שנה משפחת בנטטה תורמת מלגות לתלמידי המכללות שבחסותה האקדמית של אוניברסיטת בר-אילן. מטרת הקרן- לעודד את ההשכלה הגבוהה במכללות השונות שתחת חסותה של אוניברסיטת בר אילן, במטרה לחזק ולאפשר שוויון הזדמנויות בהשכלה הגבוהה בפריפריה. בשנים האחרונות הורחב מעגל מקבלי המלגות גם לתלמידי המכינות הקדם אקדמיות של בר-אילן, והשנה, זוכים לקבל את המלגה גם תלמידים מהמערך לתכניות ייעודיות.

 

 

 

Please reload

פוסטים נבחרים

אלפי סטודנטים לעתיד הגיעו ליום הפתוח באוניברסיטת בר-אילן

February 10, 2019

1/10
Please reload

פוסטים אחרונים
Please reload

חיפוש לפי תגיות