ד"ר אבנר ברנע-חתן פרס בן פורת להתרעה מודיעינית לשנת 2016

January 1, 2017

ד"ר אבנר ברנע, מרצה בתכנית 'לימודי צבא, ביטחון ומודיעין' במחלקה למדעי המדינה באוניברסיטת בר-אילן זכה השבוע בפרס ע"ש יואל בן-פורת ז"ל להתרעה מודיעינית לשנת 2016. ד"ר ברנע זכה בפרס על מחקרו 'ניתוח השוואתי של כישלונות מודיעיניים בתחום הלאומי ובתחום העסקי'.

 

 

בטקס שנערך השבוע במרכז למורשת המודיעין, ציין יו"ר ועדת השופטים, פרופ' אייל זיסר, כי מחקרו של אבנר הוא "מחקר חדשני, מקורי ופורץ דרך העוסק בסוגיה חשובה של התמודדות לאומית ועסקית עם מצבי הפתעה".

 

הפרס להתרעה מודיעינית הוא על שם תא"ל יואל בן-פורת ז"ל, מפקד יחידה 8200 במלחמת יום הכיפורים, ואחד מקציני המודיעין  הבולטים בישראל. פורת נחשב "מר התרעה" בתולדות החיל. הקרן הוקמה במרכז למורשת המודיעין בשיתוף  עם משפחת בן פורת במטרה להנציח את פועלו.הקרן מקיימת תחרות שנתית המעודדת יצירה מחקרית בתחומי המודיעין.

 

 

מחקרו של ד"ר אבנר ברנע זכה בפרס במשותף מחקרה של שגית סטיווי-קרביס 'הכישלון של המודיעין הישראלי בזיהוי התפנית האסטרטגית-מדינית במצרים לכיוון של שלום', ועם מחקרו של אושר שקורי 'ארגון אל-קאעידה בחצי האי ערב ופעילותו החלוצית להכשרת פעילי טרור ברשת האינטרנט'.

 

 

 

Please reload

פוסטים נבחרים

אלפי סטודנטים לעתיד הגיעו ליום הפתוח באוניברסיטת בר-אילן

February 10, 2019

1/10
Please reload

פוסטים אחרונים
Please reload

חיפוש לפי תגיות