דבר נשיא האוניברסיטה, פרופ' אריה צבן

ידידים יקרים,

רק לפני שנה הצגנו את התכנית האסטרטגית של אוניברסיטת בר-אילן לעשור הקרוב, בכותרת: "מצוינות והטבעת חותם חיובי בעולם" ולשמחתי, פֵּרות ראשונים למאמצים שאנו משקיעים בהגשמתה כבר נראים ברחבי הקמפוס.

כאשר אני בוחן את אוניברסיטת בר-אילן, אני יכול לדווח בביטחון שאנו בדרך להשיג את המטרות שהצבנו לנו:

עשרה חוקרים חדשים הצטרפו במהלך השנה לסגל האקדמי בתחומי ה-STEM – מדעים, טכנולוגיה, הנדסה, מתמטיקה ורפואה.

תכניות ומרכזים רבים פועלים כדי להטמיע שפה ותרבות יזמית וחדשנית בקרב כל קהילת האוניברסיטה, סגל וסטודנטים: בין היתר, הוקמו מרכזי אימפקט חדשים ואחרים יחלו לפעול בשנת תש"פ, ובהם מקדישים עצמם מדענים מכל תחומי הידע לפתרון אתגרים שהאנושות מתמודדת עמם היום, כגון, מחלות זִקנה וגילנות, תחבורה וקוואנטום ועוד. מחזור ראשון של בוגרי מרכז UNBOX, קיבל את כל הידע, הכלים והתמיכה כדי להפוך את רעיונותיהם למוצרים – סטודנטים וסגל יצאו לדרך והקימו חברות משלהם; תכניות לימודים משותפות עם חברות העוסקות ביזמות ובחדשנות פועלות בפקולטות בקמפוס, ויחדיו אנו מכשירים דורות של סטודנטים, שמגיעים עם הידע המעשי הדרוש כדי להשתלב בתעשייה.

אוניברסיטת בר-אילן נמנית היום עם המוסדות האקדמיים הטובים בישראל, ובזכות חמשת האדנים שעליהם מבוסס החזון האסטרטגי שלנו, גם בעולם עולה ההכרה בהיותה מרכז מחקר והוראה בולט, מסעיר ותואם לאתגרים ולכלים של המאה ה-21.

כחלק בלתי נפרד מהפריחה בתחומי ההוראה והמחקר, אנו רואים התפתחויות גם בעשייה החברתית, גם בהיבט זה יזמות למען אוכלוסיות מוחלשות ומודרות באה לידי ביטוי בתכניות חלוציות המשלבות בקמפוס אנשים עם מוגבלויות, ובהם צעירים עם מוגבלות שכלית, בני הגיל השלישי, מהם מגיעים לקמפוס ומהם זוכים לביקורי סטודנטים בביתם, קורסי MOOC שאנו משיקים בטכנולוגיות המתקדמות ביותר בעולם, מגיעים לאוכלוסיות שאין להן נגישות אקדמיה בארץ ואף בעולם. 

גם המשימה השלישית שקיבלנו על עצמנו, להיות בית פלורליסטי, מכיל ומכבד ליהדות בת-זמננו, לישראלים מכל קשת החברה הישראלית וליהודי התפוצות, מתחילה לקרום עור וגידים, בהובלת המרכז למשפט יהודי ודמוקרטי בפקולטה למשפטים והקונגרס הישראלי ליהדות ודמוקרטיה, הזרוע החברתית-אזרחית הפועלת בתוכו. 

אנו צופים בסיפוק כיצד החזון שהשקנו מהווה קרקע פורייה להתפתחותן של יזמות מגוונות ושונות ורשת של שיתופי פעולה נרקמת בין אוניברסיטת בר-אילן, פילנתרופיה, חברות עסקיות, גורמי ממשל וארגוני החברה האזרחית. החשיבה החדשנית והיזמית נעה במהירות בכל המערכת, משפיעה ומרעננת את כל ההיבטים כולם.

ואני מבטיח לכם, זוהי רק ההתחלה. התחלה מרגשת וסימן מבטיח לעתיד.

אני מודה לכם, שותפינו וידידינו הנאמנים, על התמיכה ועל ההתחדשות המשותפת.

 

פרופ' אריה צבן,

נשיא האוניברסיטה

  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon
  • BIU-16.jpg
צרו קשר

טלפון:​ ​03-5317848

מייל: Israel.Friends@biu.ac.il