• talyginsberg

אירועי חודש יוני בקמפוס בר-אילן


חודש יוני השנה יהיה עמוס בשלל אירועים והרצאות לקהל הרחב שייערכו בקמפוס בבר-אילן.

הפנייה לכל האירועים לקהל הרחב נמצאים בדף הבית של האתר.

אירוע השיא יהיה פורום בר-אילן עם שר הביטחון אביגדור ליברמן.

תנכ"י פתוח – ממלכת יהודה

סדרת ההרצאות הפופלרית "תנ"כי פתוח" תעסוק הפעם בממלכת יהודה בשלהי המאה השמינית לפנה"ס. ירצה מר אהרן הורביץ (אולם מינץ, 4/6, 19:30 - עלות מפגש 30 ש"ח, כולל קפה ועוגה).

בהמשך החודש, 25.6, תינתן הרצאתו של פרופ' מיכאל אביעוז בנושא: יהויכין מלך יהודה – רווח והצלה ממקום אחר?.

יש לאשר השתתפות: tanachibarilan@gmail.com

לפרטים נוספים: המחלקה לתנ"ך 03-5318229.

מדע על הבר – אסטרטגיה ואלצהיימר

במפגש הקרוב (5/6) של סדרת ההרצאות "מדע על הבר" ידבר ד"ר איתן שמיר על מקורותיו של המושג 'אסטרטגיה' מתחום של מלחמה ושלום, יסקור היבטים ומושגים שונים של התיאוריה האסטרטגית העכשווית וידגים כיצד הם יכולים לסייע למקבלי ההחלטות. בחלקה השני של ההרצאה תידון השאלה האם יש למדינת ישראל אסטרטגיה, כיצד היא השתנתה לאורך השנים והאם הוכיחה עצמה כמוצלחת.

ד"ר שמיר הוא מרצה בכיר במחלקה למדע המדינה וחוקר בכיר במרכז בגין-סאדאת למחקרים אסטרטגים (בס"א). בעבר שימש כראש תחום תפיסת ביטחון במשרד לנושאים אסטרטגים וכן חוקר בכיר במרכז דדו, אגף המבצעים, צה"ל. מחקריו של שמיר עוסקים בסוגיות של תרבות וארגון צבאי, פיקוד צבאי וכן סוגיות שקשורות בהיבטים של אסטרטגיה וביטחון לאומי.

במפגש שייערך ב-12/6, ידבר פרופ' איתן אוקון על מחלות הניוון העצבי כחזית האחרונה במלחמת ההישרדות האנושית. פרופ' איתן אוקון עומד בראש צוות מעבדה העוסק בפיתוח כלים לאבחון מוקדם של מחלות ניוון עצבי כמו אלצהיימר ופרקינסון, ובדרכים לחסן אוכלוסיות בדרגת סיכון גבוהה לפתח את מחלת האלצהיימר, כגון אנשים הסובלים מתסמונת דאון.

המפגשים יתקיימו בבית הקפה גרג בקמפוס - מול השער הראשי - שיציע תפריט בר מוזל (לדוגמה, בירה ב-15 שקלים, פיצה ב-10) ושתייה חמה חינם על כל הזמנה ב-50 שקלים ומעלה.

ההרצאות מתחילות ב-20:00. בשל מספר מקומות מוגבל מומלץ להקדים. הזמנות אוכל ושתייה יתקבלו עד תחילת ההרצאות. לרשות המבקרים חנייה חופשית החל בשעה 19:00.

סדרת הרצאות בסגנון טד במדרשה לבנות

המדרשה מזמינה את הקהל הרחב לכנס 'ביכורי מחקר: סדנת מאמינות וחוקרות', שבמרכזו הרצאות בסגנון טד העוסקות בקשר שבין אמונה ואקדמיה. 5/6, 16:00-19:30.

בין ההרצאות:

הדרך לפיצוח הסרטן רצופה כוונות טובות;

יוצר, יצור ויצירה: הרהורים על הנדסה גנטית;

ממשבר ללידה: שינוי מציאות באמצעות חינוך לרוחניות;

"מי יתחתן איתך אם תלמדי גמרא"?

מודלים של מפגשים בין אמונה ואקדמיה;

מסכת עדויות - איך שומרים על המסורת

לתכנית הכנס

הרצאת אורח – הרב לורד יונתן זקס

ב-7/6 (17:30) תתקיים הרצאתו של הרב לורד יונתן זקס, מגדולי ההוגים היהודים בדור הזה, בהרצאה באוניברסיטת בר-אילן על השליחות בעת הזאת של היהדות: "רדיקלית אז - רדיקלית עכשיו" - המורשת של היהדות.

הרב לורד יונתן זקס הוא הוגה דתי בריטי, כיהן כרב הראשי של הקהילות העבריות המאוחדות בחבר העמים הבריטי בין 1991 ל-2013. ב-2005 הוענק לו תואר אבירות, וב-2009 צורף לבית הלורדים בתואר הברון זקס מאולדגייט.

זקס פעיל בדיאלוג בין-דתי בממלכה ועוסק בחשיבותה של האמונה היהודית בעולם המודרני, נושא שעליו חיבר ספרים רבים. מאז פרישתו מתפקיד הרב הראשי הוא משמש כפרופסור בקינגס קולג' לונדון, באוניברסיטת ניו יורק ובישיבה יוניברסיטי.

ההרצאה תתקיים בניין יעקובוביץ' (1002). פתוחה לקהל הרחב בהרשמה מראש.

מי אני? שיר ישראלי!

הכנס השנתי של עולם המוזיקה הישראלית שוב מגיע לבר-אילן, והוא גדוש פעילויות מגוונות כתמיד, עם אירוע הפתיחה "עוד נשובה אל ניגון עתיק" לכבוד 70 שנה לעצמאות ישראל. במהלך הכנס תוכלו ליהנות ממופעים מוזיקליים, הרצאות, מפגשים ודיונים בנושא הזמר העברי-ישראלי.

באירועי הכנס ישתתפו בין השאר אנשי הרדיו דלית עופר, יורם רותם, יואב גינאי, נדב רביד; הסופר יהודה אטלס; המשוררת אגי משעול; הזמר אריאל הורביץ, חבורת ותיקי הגבעטרון ועוד רבים אחרים.

הכנס יימשך יומיים וכל האירועים פתוחים לקהל הרחב, למעט אירוע ההוקרה לקובי אושרת ב-11 ביוני ב-20:00, המיועד למוזמנים בלבד. הכנס מוקדש לזכרו של פרופ' איתן אביצור.

לתוכנית המלאה

יום עיון - נפלאות הגיל

ב-11/6 ייערך יום עיון בנושא: נפלאות הגיל: תפיסות הזדקנות והתמודדות עם תחלואה (מחקר במימון נשרד המדע)

לתוכנית המלאה

מרכז רקמן: נישואין מחוץ לרבנות בישראל - לאתגר את הסטטוס קוו

אם בעבר המעבר ברבנות בדרך לחתונה היה כמעט מובן מאליו, בשנים האחרונות התמונה הזו הולכת ומשתנה. יותר ויותר זוגות בוחרים לדלג על הרבנות בדרך ליום המיוחד ולאתגר את הסטטוס קוו. בכנס (משפטים 306, 13/6), הפתוח לקהל הרחב, ידברו על נישואין חוץ ממסדיים בישראל - מה קורה בשטח? מהם הסיכונים וסיכויים בנישואין מחוץ לרבנות ועוד.

לתכנית הכנס

הכנס פתוח לקהל הרחב בהרשמה מראש

ב-14/6 ייערך פורום בר-אילן עם שר הביטחון אביגדור ליברמן.

האירוע למוזמנים בלבד.

#מרכזרקמן #איתןשמיר #מרכזבסא #אירועיםבקמפוס #TED #המדרשהלבנות #איתןאוקון

43 views
  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon
  • BIU-16.jpg
צרו קשר

טלפון:​ ​03-5317848

מייל: Israel.Friends@biu.ac.il