• talyginsberg

עמותת אתגרים ותזמורת צהל בין מקבלי התואר דוקטור לשם כבוד של בר-אילן במסגרת אירועי חבר הנאמנים


אוניברסיטת בר-אילן העניקה אמש תוארי 'דוקטור לשם כבוד' לשורת אישים וארגונים ובהם: ראש השב"כ בדימוס יורם כהן; המשוררת אגי משעול; עמותת אתגרים; הרב ד"ר בני לאו, תזמורת צה"ל, מלקולם יצחק הונליין, ראש ועידת הנשיאים של הארגונים היהודים; רוני שטרן, נשיא אגודת ידידי האוניברסיטה בארה"ב; והנדבנים ד"ר שמואל ואוולין כץ. תעודת הוקרה מיוחדת תוענק לחתן פרס ישראל לפיסיקה לשנת תשמ"ח, פרופ' שלמה הבלין. הטקס נערך במסגרת אירועי חבר הנאמנים של בר-אילן ולציון 63 שנה להקמת האוניברסיטה.

פרופ' אריה צבן, נשיא האוניברסיטה, אמר בטקס: מקבלי התואר הערב הם כולם גיבורים. כל אחד בתחומו. אני נרגש להעניק להם את התואר על פעילותם ותרומתם".

פרופ' מרים פאוסט, רקטור האוניברסיטה אמרה: "הענקת תואר דוקטור לשם כבוד מדגישה את הדברים החשובים ביותר. קבוצה האנשים שלפנינו השיגו הישגים גדולים מאוד, אבל יש עוד משהו שמייחד אותם: הם הצליחו לקלוע למטרות שאיש טרם ראה לפניהם. הם זיהו מטרות חדשות. ראו את הנולד לפני שבכלל נולד. הם עשו מאמץ מנטלי עצום להתנתק מהשגרה, לשעות מהפכה ולהשיג הישג שאיש טרם חשב עליו. בכך הם מגשימים את החזון של אוניברסיטת בר-אילן: לראות דברים שאיש טרם ראה, להגשים אותם ולהיטיב עם האנושות".

הרב ד"ר בני לאו, שנשא את דברי התודה בשם מקבלי התואר, ציין כי לאוניברסיטת בר-אילן יש תפקיד בעולמנו הישראלי בפרט והיהודי בכלל. "בר-אילן מוכרחה להיות מגדלור של חיי תורה ומדע, יהדות ודמוקרטיה, מסורת והתחדשות". בהקשר זה ציין הרב לאו את מרכזי האימפקט שפורצים מחוץ לגבולות האקדמיה ובהמשך אמר: "האחריות הזאת מחייבת את כל השותפים לשני חלקי הלוגו של בר-אילן (מיקרוסקופ וספר תורה) להיות מודעים ולהוציא מתוכם את המיטב. ברוחו של אברהם אבינו אומר שהמוטיב המניע את כל מערכות האוניברסיטה יכולים וצריכים להיות מושתתים על הפסוק 'ונברכו בך כל משפחות האדמה' ", סיכם הרב לאו.

מנימוקי ועדת הפרס:

מלקולם יצחק הונליין, ראש ועידת הנשיאים של הארגונים היהודים: "כהוקרה על פעילותו הנרחבת למען זכויותיהם וחירותם של יהודי העולם המבטיחה, כי קולה של יהדות אמריקה יישמע בעולם".

רוני שטרן, נשיא אגודת ידידי האוניברסיטה בארה"ב: "כהוקרה על פעילותו המסורה במשך שנים ארוכות לקידום מעמדה של אוניברסיטת בר-אילן בקרב יהדות התפוצות"

ד"ר שמואל ואוולין כץ, אנשי עסקים ונדבנים: "כהוקרה על מחויבותם העמוקה למדינת ישראל, ליהדות התפוצות ולחינוך לערכי היהדות".

יורם כהן, לשעבר ראש שירות הביטחון הכללי: "כהוקרה על שירותו המסור ורב השנים כלוחם וכמנהיג, ועל תרומתו לביטחון ישראל בכל תפקידיו".

אגי משעול, משוררת: "כהוקרה על שיריה המגלמים את אהבתה העמוקה לארץ, לאנשיה ולשפה העברית, ועל תרומתם להעשרת התרבות".

הרב ד"ר בנימין (בני) לאו, רב קהילת הרמב"ן וראש "מיזם 929" "כהוקרה על פעילותו ליצירת חברה הוגנת ושוויונית ועל "מיזם 929" המקרב את התנ"ך לחיי הציבור היהודי בישראל".

עמותת אתגרים, עמותה לשילוב ולקידום אנשים עם מוגבלויות באמצעות ספורט אתגרי: "כהוקרה על פעילותה להשגת נגישות מלאה לאנשים עם מוגבלויות ועל תרומתה לביסוס חברה מתוקנת ושוויונית".

תזמורת צה"ל, התזמורת הייצוגית של צה"ל: "כהוקרה על היותה גשר המאחד בין כל היחידות הצבאיות, ועל נגינתה המהווה חלק חשוב בפס-הקול הלאומי".

אוניברסיטת בר-אילן גאה להעניק תעודת הוקרה לפרופ' שלמה הבלין, חתן פרס ישראל לשנת תשע"ח בתחום חקר הפיזיקה והכימיה, "מחקריו בפיזיקה סטטיסטית והשלכותיה על מערכות מורכבות בעולמנו, הובילו לפריצות דרך מחקריות ותרמו רבות לקידום המדע".

#יורםכהן #עמותתאתגרים #בנילאו #אגימשעול #חברהנאמנים #אריהצבן #מיריפאוסט #שלמההבלין #מלקולםהונליין

  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon
  • BIU-16.jpg
צרו קשר

טלפון:​ ​03-5317848

מייל: Israel.Friends@biu.ac.il