• talyginsberg

אוניברסיטת בר-אילן מעניקה תואר דוקטור לשם כבוד לשישה אישים ושני ארגונים


אוניברסיטת בר-אילן מעניקה תואר 'דוקטור לשם כבוד' לשישה אישים ושני ארגונים. טקס הענקת התואר יתקיים במסגרת אירועי חבר הנאמנים ה-63 של האוניברסיטה ובסימן חגיגות ה-70 למדינה. התואר יוענק בטקס חגיגי שיערך ביום שלישי, ה-8 במאי 2018, בשעה 19:30 בגני התערוכה. מקבלי התואר השנה הם: מלקולם יצחק הונליין, רוני שטרן, ד"ר שמואל ואוולין כץ, יורם כהן, אגי משעול, הרב ד"ר בנימין צבי (בני) לאו, עמותת אתגרים ותזמורת צה"ל.

מלקולם יצחק הונליין יקבל את הפרס על פעילותו להגנה על זכויותיהם וחירותם של יהודי העולם והבטחה כי קולה של יהדות אמריקה יישמע בכל אירוע ובכל פורום דיפלומטי ופוליטי. "בהיותו מנהיג בולט וייחודי, הונליין מקדיש את חייו לחיזוק האחדות בעם ישראל ופועל במסירות להידוק הקשר בין יהדות התפוצות לעם היושב בציון", נכתב בנימוקי הפרס.

רוני שטרן, נשיא אגודת ידידי האוניברסיטה בארה"ב, דור שלישי למשפחה הפועלת במסירות ובנאמנות לקידום מעמדה של האוניברסיטה בכלל ובקרב יהודי התפוצות בפרט.

דוקטור לשם כבוד יוענק גם לד"ר שמואל ואוולין כץ כהוקרה על מחויבותם העמוקה למדינת ישראל, ליהדות התפוצות ולחינוך לערכי היהדות. הזוג כץ הקדיש את מרב זמנו ומרצו לחיזוק מעמדם של מדינת ישראל והעם היהודי - שמואל שירת כקצין בצה"ל ואוולין, הממשיכה את מסורת משפחתה, מתנדבת זה שנים בפעילויות חברתיות.

יורם כהן, לשעבר ראש שירות הביטחון הכללי, יעוטר בתואר דוקטור לשם כבוד כהוקרה על שירותו המסור ורב השנים למדינה. כהן שירת את המדינה ואת אזרחיה במגוון תפקידים לאורך הקריירה הביטחונית המזהירה שלו, לחם במלחמות ישראל, סיכל מתקפות טרור כנגד אזרחים ולקח חלק בפיתוח הגנת הסייבר.

המשוררת אגי משעול תקבל את התואר לאות הערכה על תרומתה לתרבות בישראל. שיריה של אגי משעול, הנכתבים מתוך התבוננות פנימית וחוויה אישית כבת לניצולי שואה, מעידים על אהבתה לשפה העברית ולמילה הכתובה, ועל הקשר הנפשי העמוק שלה לעם ולארץ. כתיבתה הלירית המגוללת את סיפורם של המדינה והעם בשפה קולחת ועשירה, השפיעה על היצירה הישראלית ומשתקפת גם בתפקידה כמחנכת מעוררת השראה עבור דורות של משוררים.

הרב ד"ר בנימין צבי (בני) לאו יקבל את התואר כהוקרה על פעילותו הנרחבת ליצירת חברה הוגנת ושוויונית בישראל. הרב ד"ר לאו הוא יזם חברתי נלהב וחוקר בלתי נלאה של הערכים האנושיים ביהדות. כמי שמעולם לא חשש להתעמת עם אתגרים שהוצבו ליהדות המודרנית, עוסק לאו שנים רבות ביצירת דיאלוג המגשר על הפער בין דתיים וחילוניים. מיזם "929 – תנ"ך ביחד" שהקים ללימוד פרק יומי בתנ"ך, מקרב את התנ"ך לחיי הציבור היהודי בישראל.

הענקת התואר לעמותת אתגרים תינתן כהוקרה על פעילותה המסורה לשילוב ולקידום אנשים עם מוגבלויות באמצעות ספורט אתגרי. חברי אתגרים המשתתפים בפעילויות הארגון, חווים בדרך זו הצלחה ותחושת הישג המעצימה אותם ונוסכת בהם ביטחון כשותפים מלאים ושווים בחברה. בשאיפתה להשגת נגישות מלאה לאנשים עם מוגבלויות משמשת אתגרים סמן חברתי מוביל ומופת לחברה מתוקנת וסובלנית.

במלאת 70 שנה למדינת ישראל, תעניק בר-אילן תואר דוקטור לשם כבוד לתזמורת צה"ל המשמשת מאז קום המדינה כגשר המאחד בין כל היחידות הצבאיות, ובין החיילים והחיילות שמשרתים את ארצנו בגאווה. הופעתה של תזמורת צה"ל, שכל נגניה הם חיילים בשירות סדיר ומילואים, שוזרת בטקסים ובאירועים, בעתות שמחה וברגעי צער, את הסיפור ההרואי של המדינה; את המלחמות, התקוות ואת התגשמות חלומו הציוני של העם היהודי.

#בנילאו #אגימשעול #צהל #חברהנאמנים #יורםכהן #עמותתאתגרים #מלקולםהונליין

  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon
  • BIU-16.jpg
צרו קשר

טלפון:​ ​03-5317848

מייל: Israel.Friends@biu.ac.il