• talyginsberg

אוניברסיטת בר-אילן פותחת את שנה"ל תשע"ח: קמפוס פתוח, מסלולי הליכה, ריצה, אופנים ושאטל


ביום ראשון ב' במרחשוון, 22.10.2017, נפתחת שנת הלימודים האקדמית. על פי ההערכות מספר הסטודנטים הסופי עם פתיחת שנה"ל תשע"ח יגיע ל-25,000 סטודנטים לתארים ראשון, שני ושלישי, בתכניות העשרה, בלימודי תעודה ובתכנית הכשרת המורים, שהיא הגדולה בישראל. עם זאת, ראוי לציין כי טרם הסתיים הרישום לאוניברסיטה, ועל פי הערכות, בימים הקרובים צפויים עוד סטודנטים רבים להשלים את ההרשמה לשנת הלימודים הזאת.

החוגים המבוקשים ביותר הם - מדעי המחשב, משפטים, כלכלה, הנדסה, ניהול לוגיסטיקה, מדעי החיים.

מינויים חדשים:

השנה נפתחת בסימן חילופי גברי בצמרת. פרופ' דניאל הרשקוביץ סיים את כהונתו.

נשיא האוניברסיטה הנכנס הוא פרופ' אריה צבן.

המשנה לנשיא, הוא פרופ' משה לוינשטיין (המחלקה למדעי המחשב)

סגנית הנשיא למחקר היא פרופ' שולמית מיכאלי (הפקולטה למדעי החיים)

וסגנית הנשיא לפיתוח, ד"ר מירב גלילי

בר-אילן מציגה: פרוייקט קמפוס פתוח

בפתיחת שנת הלימודים תשיק בר-אילן פרוייקט חדש – קמפוס פתוח במסגרתו יהיו שערי האוניברסיטה פתוחים בשעות הערב לציבור הרחב.

פרוייקט הקמפוס הפתוח יציע מסלולי הליכה, ריצה, אופניים ושאטל חינם לקהל הרחב.

מיזם האופניים – OFO

ברחבי הקמפוס מציבה חברת ofo הסינית אופניים צהובים ב-20 עמדות. האופניים נעולים ועומדים לרשות הציבור באמצעות אפליקציית ofo ייעודית, ללא צורך בתחנת עגינה. השימוש באופניים חינם.

מי שיעדיפו לרוץ, יוכלו לעשות זאת בשלושה מסלולים:

מסלול סגול – סובב קמפוס דרומי, באורך 1500 מטר

מסלול טורקיז – לאורך ציר הולכי הרגל וסובב פארק דהאן- באורך 2500 מטר

מסלול כתום – סובב הקמפוס כולו – באורך 3500 מטר

מפה מעודכנת למסלולי הריצה וההליכה ניתן למצוא ב: biu.ac.il/index.php

בחודש נובמבר ייפתחו לקהל הרחב אירועים שבועיים בקמפוס, ללא עלות בסגנון "מרצה על הבר", הרצאות מדעיות פתוחות בבתי הקפה באוניברסיטה.

אקדמיה למען הקהילה:

לצד הקמפוס הפתוח בשעות הערב יתקיימו בבר-אילן קורסים ייחודיים של 'אקדמיה בקהילה' במגוון תחומים ובהם פרויקט דגל אתג"ר, המתקיים בפקולטה לרפואה של בר-אילן בצפת ובמסגרתו מסייעים הסטודנטים לרפואה לחולים המשתחררים לבתיהם "בתרגום" והבנה מדויקת של המסמכים ובהנחיות רפואיות לשפה הנגישה לחולה ולמשפחתו.

פרויקטים נוספים: קורסים בתחומים יישוב סכסוכים, קליניקות לסיוע משפטי, קורס בנושא 'האדם החריג המתבגר והמבוגר', קורס העוסק בסיפורי חיים ייחודיים, 'לכל אדם יש סיפור' ועוד.

תכניות לימודים חדשות:

בשנת הלימודים הבאה יפתחו תוכניות לימודים חדשות, הנה כמה מהן:

תואר שני ברגולציה וסביבה

תכנית ייחודית לתואר שני ברגולציה ומדיניות סביבתית. משותפת למשפטים ולגיאוגרפיה התכנית מקנה היכרות עם תחום הרגולציה הסביבתית בארץ ובעולם.

הסטודנטים בתכנית יקבלו ידע אקדמי ומקצועי רב-תחומי בגיאוגרפיה, באקולוגיה ובמשפטים, ידע הדרוש להשתלבות במשרות בכירות בתחומים אלה: הרגולציה, הרישוי והאכיפה, אחריות תאגידית, תכנון ערים, תכנון סביבתי, שלטון מקומי, בריאות הציבור, תחבורה ועוד.

תואר שני במדעי הנתונים (Big Data)

ניתן להתמחות באחד מהמסלולים: בפקולטה להנדסה, במחלקה למדעי המחשב או במחלקה למתמטיקה.

תואר שני באופטומטריה ומדעי הראיה

לימודים מתקדמים במדעי הראייה היא התכנית הראשונה שאושרה בארץ לנושא זה והיא פותחת צוהר לא רק ללימודי המשך ברמה אקדמית גבוהה לבוגרי אופטומטריה, אלא גם לקרובים למחקר חשוב זה, העוסקים בתחום הראייה בארץ. אחת המטרות של התוכנית החדשה היא למזג מחקר עם עבודה קלינית, דבר העשוי לספק טכנולוגיות ראייה מתקדמות ישירות לחולים. לחוקרים תהיה גישה ישירה לנתונים קליניים חשובים, אשר בסופו של דבר יסייעו בטיפולי הראייה לקהל הרחב בקהילה. הגישה הרב-תחומית בהוראה ובמחקר משלבת דיסציפלינות מעולם הפיסיולוגיה, ננו-ביולוגיה, ופסיכולוגיה עם גישה חישובית של הבנת רשתות מוחיות. הלימודים והמחקר יתקיימו בשיתוף פעולה עם בית הספר לאופטומטריה באוניברסיטת ברקלי, המוביל בעולם בתחום האופטומטריה וחקר הראיה.

תכנית "פרחי רפואה", בפקולטה לרפואה בצפת

התכנית מתקיימת במסגרת תכנית "קדם עתידים", מטעם האגף לתלמידים מחוננים ומצטיינים במשרד החינוך, בשיתוף פעולה של הפקולטה לרפואה, עיריית צפת, עמותת ידידי עתידים ומיזם "גליליום". התכנית מיועדת לבני נוער מצטיינים בכיתות י' –י"ב מצפת ומהגליל המזרחי. התכנית פותחת בפני התלמידים חלון הצצה לאקדמיה ולמחקר המדעי הרפואי, שלא תמיד זוכים לו תלמידים בפריפריה.

בשנה"ל תשע"ז השתתפו בתכנית 28 תלמידים ותלמידות מ-5 ישובים שונים: צפת, פקיעין, בית ג'ן, קריית שמונה וחצור. בחודש יוני האחרון, התקיים טקס חגיגי למחזור א', שסיים את שנתו הראשונה. התלמידים הללו החלו את שנת הלימודים השנייה במפגש עם החוקרים המנחים מהפקולטה, על מנת לקבוע את נושא עבודת הגמר המחקרית.

"הישגים להיי טק"

אוניברסיטת בר-אילן זכתה במכרז לפתיחת התכנית "הישגים להיי טק", המיועדת לסטודנטים מהפריפריה חסרי תעודת בגרות אך בעלי יכולות לימודיות מוכחות. המתקבלים לתכנית לומדים שנה במכינה האקדמית באוניברסיטה, ועל פי הישגיהם יכולים להמשיך ללימודי הנדסה או מדעים מדויקים במחלקות האוניברסיטה. התכנית משותפת למל"ג ולארגון אלומה. הסטודנטים בתכנית זכאים למלגה מלאה, למלגת קיום ולתנאים נוספים.

#קמפוספתוח #מיזםהאופניים #למעןהקהילה #הפקולטהלרפואה #רגולציהוסביבה #מדעיהראיה

35 views
  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon
  • BIU-16.jpg
צרו קשר

טלפון:​ ​03-5317848

מייל: Israel.Friends@biu.ac.il