• talyginsberg

אוניברסיטת בר-אילן מציינת את כנס ה-61 להיווסדה באירוע גאלה


ערב גאלה התקיים ביום שני, במלון דן אכדיה בהרצליה, ופתח רשמית את אירועי חבר הנאמנים לציון 61 שנה לאוניברסיטה. בערב הוענקו אותות נשיא האוניברסיטה לשוחרי האוניברסיטה בישראל ובחו"ל וכן אותות מנהיגות לבוגרי אוניברסיטה בולטים. נשיא אוניברסיטת בר-אילן, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, פתח את הערב, ואמר: "אני מאוד נרגש לראות הערב את התורמים שלנו מכל רחבי תבל הנאמנים לבר-אילן ורואים בה משפחה. יש בנו הכרת הטוב על השבוע הזה שכולו אומר חסד ונתינה. השבוע קיימנו את טקס הסיום של המחזור הראשון בפקולטה לרפואה בגליל. אלו הרופאים שיוצאים לשליחות ראשונה במעלה ורבים מהם ישובצו בבתי החולים בצפון ויתרמו לבריאות הציבור, ולנו זו גאווה גדולה ומיוחדת. חמישה סטודנטים יבלו הערב מלגות מקרן דניאלי מידי מוטי זוננפלד, שהקדיש את חייו והקים קרן לזכרה של ביתו, דניאלי ז"ל, ומגשים בכך את משאלתם של הסטודנטים להיות רופאים בישראל. אנו מוקירים הערב את התורמים שמחזקים את בר-אילן ומאפשרים לנו לקדם את המדע והמחקר בישראל. הערב גם נעניק אותות הוקרה לבוגרינו: ד"ר אביחי מנדלבליט, היועץ המשפטי לממשלה, ועו"ד ניצנה דרשן לייטנר, ראש הארגון המשפטי 'שורת הדין', שבמצויינותם אנו מתברכים וגאים". בטקס במהלך הערב העניק הרב פרופ' הרשקוביץ את "אות הנשיא" לשוחרי האוניברסיטה בארץ ובחו"ל, 'על תמיכה באוניברסיטה בשילוב מחוייבות עמוקה לחזונה, הפגנת מנהיגות יהודית, הכרה בתפקידו המרכזי של החינוך האקדמי כמעצב דור המחר ועל אהבת הארץ והוקרת ערכי הציונות'. לאישים הבאים:
לרוברט אפשטיין מאוסטרליה, על תרומתו למחקר במדעי החיים; למימי ולאלי דואר מברזיל, על קידום המחקר בתחום הננו-רפואה; למלכה פדר מארה"ב, על תרומתה לקידום חקר מחלת האצהיימר; לאינג' נתן פלדמן ממקסיקו, על תרומתו לקידום המדע; לג'ורג' ולג'רארד ציטרון מצרפת, על תרומתם לקידום קהילת הסטודנטים; לעמנואל קרוניץ מישראל, על פעילותו לקידום הפקולטה למשפטים; לשירה ולג'יי רודרמן מארה"ב וישראל על תרומתם לשילוב אנשים על מוגבלויות בחברה; ולאסתר מרים תגר מבריטניה, על מנהיגותה ותרומתה לקידום הקהילה היהודית.
בהמשך הערב העניק נשיא האוניברסיטה ויחד עם הגב' מלכה פדר את אות המנהיגות, "לאישים, בוגרי האוניברסיטה, שהם בעלי יושרה ודרך ארץ, המהווים באורח חייהם מופת ודוגמא": לד"ר אביחי מנדלבליט, היועץ המשפטי לממשלה, "כהוקרה על פעילותו המשפטית הענפה, שקידמה את ערכי הצדק, המוסר, היושרה והדמוקרטיה בישראל" ד"ר מנדלבליט הוא בעל תארי מוסמך ודוקטור בפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן. האות הוענק גם לעו"ד ניצנה דרשן לייטנר, ראש הארגון המשפטי 'שורת הדין', "על פעילותה הנחושה ורבת השנים בשדה המשפט, למען שמירה על זכויות אדם ועל מאבקה בארגונים התומכים בטרור". עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר היא בוגרת הפקולטה למשפטים.
מוטי זוננפלד, מייסד קרן דניאלי, העניק מלגות לחמישה סטודנטים בפקולטה לרפואה בצפת יחד עם רקטור האוניברסיטה, פרופ' מרים פאוסט. מוטי זוננפלד סיפר על ביתו, דניאלי, ואמר: "דניאלי התנדבה במחלקה האונקולוגית בשניידר, והחוסר שלה והכאב הוא ככ גדול, כי זה לא דרכו של עולם. היא היתה צנועה ורצתה ללמוד מדעי המוח ובמהלך ימי השבעה היגיע ציון הפסיכומטרי שלה, 768 . אנו נמצאים בשלב שאנו צריכים לעסוק בה עבורנו ולא רק לשמה, כי זה עוזר לעבור ימים קשים אלו, וזהו היום הפעילות ה-25 שאנו עוסקים בה לזכרה. אני מברך את הסטודנטים לרפואה שיצליחו ושיהיה להם שעמום בהצלת חיים".
אסתר מרים תגר, דיברה בשם מקבלי האותות, ואמרה: "כולנו, כל התורמים, גאים להיות חלק מאוניברסיטת בר-אילן. אנו מחזקים את האוניברסיטה ואת ערכיה מכל קצוות העולם. אנו מודים לנשיא, הרב הרשקוביץ, על מנהיגותו וחזונו בפיתוח האוניברסיטה, ומודים לכולם על התמיכה והעידוד ועל כל הפעילות המבורכת הנעשית כאן".
את הערב ליווה בנגינה ושירים, הזמן והיוצר, רמי קליינשטיין.
לגלריית התמונות מהאירוע >>>

#חברהנאמנים #ערבגאלה #מוטיזוננפלד #מנדלבליט #דרשןלייטנר #אותהנשיא #רודרמן #הפקולטהלרפואה #מלגות #דניאלהרשקוביץ

  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon
  • BIU-16.jpg
צרו קשר

טלפון:​ ​03-5317848

מייל: Israel.Friends@biu.ac.il