• talyginsberg

8 אישים וארגון אחד יקבלו השנה את התואר דוקטור לשם כבוד


8 אישים וארגון אחד יקבלו השנה את התואר, בהם: מנהל סוכנות החלל האמריקאית, צ‘רלס פרנק בולדן, מרים פרץ, נורית הירש והשופט טירקל. אות נשיא בר-אילן יוענק ליועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט.

לאתר אירועי חבר הנאמנים התשע"ו >>

אוניברסיטת בר-אילן תעניק את התארים בטקס חגיגי ביום שלישי, כ“ט באייר-ב‘ בסיוון תשע“ו, 7 ביוני 2016 בשעה 19:30 בפארק האחדות ע"ש משפחת דהאן, במסגרת אירועי חבר הנאמנים ה-61 של האוניברסיטה. נשיא אוניברסיטת בר-אילן, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ: "טקס חגיגי זה משקף נאמנה את מעמדה של האוניברסיטה כמוסד מדעי-מחקרי מתקדם בעל ייחוד ותרומה למדינה ולחברה".

במסגרת אירועי חבר הנאמנים, תעניק בר- אילן את אות הנשיא לידידי האוניברסיטה ואות המנהיגות לבוגרי אוניברסיטת בר-אילן: ד"ר אביחי מנדלבליט, היועץ המשפטי לממשלה וניצנה דרשן-לייטנר, ראש הארגון המשפטי "שורת הדין".

מקבלי התואר בשנת תשע“ו הם: מייג‘ור ג‘נרל צ‘רלס פרנק בולדן, הבן (ארה“ב) מסירותו העמוקה לחקר החלל הביאה להרחבת הידע בתחום זה ולהפיכתו של 'המדע הבדיוני' לעובדות מדעיות. פעילותו הענפה בתחום זה ומחויבותו הבלתי מתפשרת לפיתוח טכנולוגיות חלל חדשניות, סימנו אופקים חדשים במחקר ומשמשות מופת לאומץ, לחזון ולמנהיגות. מרים פרץ (ישראל) אשת חינוך הפועלת במסירות נפש בקרב חיילים ואזרחים לקידום ערכי אהבת הארץ והאדם. בהרצאותיה ברחבי המדינה היא מקרבת את הלבבות ומחזקת את קשרי הערבות ההדדית בין חלקי החברה. בתמיכתה הקרובה במשפחות השכולות, שכמוה איבדו את בניהן במאבק על ביטחון המדינה, מרים פרץ היא התגלמות החוסן הלאומי ומופת לניצחון הרוח והאמונה. הרב יחזקאל לוקשטיין (ארה“ב) בהיותו איש חינוך ומעמודי התווך בקהילתו השפיע הרב לוקשטיין עמוקות על חיזוק ערכי היהדות ושימור המורשת בקרב יהדות אמריקה. מנהיגותו מעוררת ההשראה, גישתו האורתודוקסית היהודית המודרנית ומחויבותו לקידום החינוך היהודי, תרמו לעיצוב דור העתיד של המנהיגות היהודית בארה"ב. תנועת הנוער בני עקיבא (ישראל) "לאות הוקרה על מסירותה ומחויבותה לעם ישראל ולמדינה. כשהיא מונחית על ידי ערכי הציונות והצדק החברתי, מובילה בני עקיבא את חניכיה למעורבות ולאחריות אזרחית. התנועה השואבת את השראתה ממשנתו של רבי עקיבא, פועלת לא רק לקדם את החברה הישראלית ולהעשירה, אלא גם לעודד את עליית יהודי התפוצות ולחזק את זהותם היהודית". נורית הירש (ישראל) לחניה של הירש, הנמנית עם המלחינים הפוריים בישראל, מספרים את סיפורה של מדינת ישראל והפכו לחלק מאוצר התרבות הלאומי. מנגינותיה הן הד להלך הרוח הישראלי על כל גוניו, בזמנים של שמחה ובעתות של עצב. השירים שהלחינה מושרים בפי כל - בגני הילדים, על במות ממלכתיות, במופעי תרבות ובתפילות בבתי הכנסת. הרב שלמה דיכובסקי (ישראל) דיין ומרצה למשפטים. עמדותיו המקוריות במציאת פתרונות הלכתיים לסוגיית העגונות ומסורבות הגט תרמו רבות לבניית הגשר בין בתי המשפט לבין בתי הדין הרבניים. מאות המאמרים ופסקי הדין פרי עטו הפכו להלכות המנחות את מערכות המשפט בישראל. פרופ‘ סרז‘ הרוש (צרפת) פרופ' סרז' הרוש, חתן פרס נובל לשנת 2012. מחקריו פורצי הדרך אפשרו פיתוח שיטות חדשות למדידה ולמניפולציה של מערכות קוונטיות בודדות והיכרות עם האינטראקציה הבסיסית בין אור לחומר. עבודתו החלוצית סייעה לקדם את תחום האופטיקה הקוונטית בכך שסללה את הדרך להבנה עמוקה יותר של התנהגות לא צפויה של הטבע בעולם הקוונטים. השופט (בדימוס) יעקב אבי ברוך טירקל (ישראל) הרגישות האנושית והיושרה שגילה בשבתו על כס המשפט, פסיקותיו החותרות למנהל תקין ולהגנה בלתי מתפשרת על חופש הביטוי, קידמו את המודעות לאתיקה ולשקיפות במגזר הציבורי ותרמו לשמירה על ערכי הדמוקרטיה בישראל. פעילותו כראש הוועדה לבחינת אירועי המשט לעזה חיזקה את מעמדו של צה"ל בעיני העולם כצבא מוסרי השומר על טוהר נשקו. איזי ליבלר (אוסטרליה וישראל) בהיותו תומך נלהב של מדינת ישראל, לא חסך מאמצים והתמודד עם האתגרים שניצבו לפני האומה היהודית בצמתים היסטוריים – החל בהגנה על יהודי רוסיה הסובייטית בשנות השבעים וכלה במתן מענה הולם לקולות הקוראים בימינו להחרים את ישראל. תרומתו לאוניברסיטת בר-אילן הכוללת אוסף ייחודי ונרחב של ספרי יהדות, מדגימה היטב את הכבוד הרב שהוא רוחש למקורות היהודים ואת מחויבותו העמוקה למורשת העם היהודי כעם הספר.

במסגרת אירועי חבר הנאמנים של בר-אילן יוענק אות נשיא האוניברסיטה לשורת אישים ובהם שני בוגרי האוניברסיטה: ד"ר אביחי מנדלבליט, היועץ המשפטי לממשלה וניצנה דרשן-לייטנר, ראש הארגון המשפטי "שורת הדין". אות נשיא בר-אילן נוסד כדי להביע תודה והערכה לידידי האוניברסיטה ולשוחריה מישראל ומחו"ל על תרומתם להישגיה ולפיתוחה.

#חברהנאמנים #אותהנשיא

  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon
  • BIU-16.jpg
צרו קשר

טלפון:​ ​03-5317848

מייל: Israel.Friends@biu.ac.il