נותנים את הנשמה ואת הלב

הבסיס לעתידו של הפרט בהשתלבות במשק ובחברה ובהתקדמות תעסוקתית טמון ברכישת השכלה אקדמית. שילוב של לימודים ועבודה מטיל על הסטודנטים הצעירים עול ולחצים שההתמודדות עמם אינה פשוטה כלל. אוניברסיטת בר-אילן משקיעה משאבים רבים בפיתוח מסלולי מלגות, שנועדו להקל על הסטודנטים ולאפשר להם להתמקד בלימודיהם ביתר שקט נפשי;  גופים, חברות ותורמים פרטיים חוברים למשפחת בר-אילן במאמץ חשוב זה, המסייע לצעירים לבסס את עתידם

הקרן ע"ש דבורה יצחקי - תרומת קבוצת המשביר 365

 

קבוצת "המשביר 365 החזקות" שבבעלות מר רמי שביט התחייבה לתמיכה מתמשכת בסטודנטים הלומדים באוניברסיטת בר-אילן למשך שלוש שנים לפחות.

מר רמי שביט, מנכ"ל החברה, וגב' דבורה יצחקי, יו"ר הדירקטוריון, הם היוזמים, המובילים והמעודדים את התרומה. הקרן מעניקה מלגות מדי שנה בשנה ליותר מ-20 סטודנטים המגיעים מרקע מגוון ומן הפריפריה ולומדים בכל מחלקות האוניברסיטה.

הגב' יצחקי – ותיקת עובדי הרשת (למעלה מ-50 שנה), שימשה במשך עשר שנים נציבת תלונות הציבור ויו"ר ועד העובדים הארצי של הרשת, וכיהנה גם כדירקטורית בחברה. הגב' יצחקי אחראית לכל פעילות קרן המשביר, ומדי שנה בשנה היא מעניקה את המלגות לסטודנטים שנבחרו על ידה באופן אישי. בטקס הענקת המלגות פוגשים הגב' יצחקי ונציגי המשביר את כל הסטודנטים המלגאים המייצגים את כל גוני האוכלוסייה הישראלית.

 

אוניברסיטת בר-אילן והסטודנטים המלגאים מלאי הכרת תודה כלפי קבוצת המשביר.

מלגות לדוקטורנטים ע"ש רן ברון

משפחת ברון מעניקה  מלגות דוקטורט למחקר פורץ דרך ע"ש רן ברון ז"ל, מוזיקאי מחונן שנהרג בפיגוע הרצחני שהתרחש ב"מייק'ס פלייס" ב-30 באפריל 2003 בתל אביב  בהיותו בן 23 בלבד. רן היה ברוך כישורים וכשרונות, התעניין במדעי הטבע ובמדעי האדם ועמד להתחיל את לימודיו האקדמיים. לזכרו מוענקת בכל שנה מלגה.

מיזם המלגות למוביליות חברתית בחסות 'בנק אגוד' ואוניברסיטת בר-אילן

 

מפעל הענקת המלגות לסטודנטים מעוטי יכולת, הלומדים לתואר ראשון באוניברסיטת בר-אילן, מתקיים משנת 2011 ואילך. בנק אגוד ואוניברסיטת בר-אילן מכירים בחשיבות העליונה שיש להשכלה הגבוהה ביכולתם של אנשים צעירים לעצב לעצמם עתיד טוב מזה שממנו הגיעו ולהיות לאזרחים שהגשימו עצמם והם משיבים טובה לקהילה שבה הם חיים, מלאי סיפוק עצמי ומצליחים. מעבר לתרומה הכלכלית, בהשראת המלגה והכתף התומכת, לומדים הסטודנטים גם לתת – וזהו ערך חשוב שמטפחים יחדיו בנק אגוד ואוניברסיטת בר-אילן.

מר טוביה סופר, ראש מערך השיווק בבנק אגוד ובוגר אוניברסיטת בר-אילן, הוא הרוח החיה המניעה את מיזם הענקת המלגות. מר סופר מקפיד להגיע מדי שנה בשנה לטקס המכובד שעורכת האוניברסיטה לציון התרומה, ובו הוא מכיר את הסטודנטים המלגאים ומעניק אישית לכל אחד ואחת מהם את המלגה. 

הקרן ע"ש אברהם יצחק  וציפורה טריוואקס

 

הקרן המשפחתית ע"ש ציפורה ואברהם-יצחק טריואקס ז"ל תורמת זה שנים רבות מלגות לסטודנטים לתארים מתקדמים בתחומי תולדות ארץ ישראל ויישובה, הכותבים עבודות מחקר המשיקים לתחומי פועלה של משפחת טריואקס. אברהם-יצחק טריואקס ורעייתו ציפורה עלו ארצה ב-1925 כחלוצים, אברהם-יצחק כתב ספרים רבים, עסק במחקר בתחומי הבלשנות היידית והפולקלור היהודי, היה עיתונאי, עורך ומוציא לאור. אברהם וציפורה הקדישו את חייהם לקהילה ולזולת, את אהבת הארץ והמורשת שפיעמו בהם הנחילו כנקודת אחיזה לפליטי השואה שהגיעו ארצה לאחר ששרדו את זוועות המלחמה; בני הזוג היו להם ולרבים אחרים משענת איתנה וגב חזק. המשפחה, שהקימה את הוצאת "מטר", בחרה להמשיך בחזון הוריהם ולהנציח זכרם ופועלם בקרן מלגות המקדמת את החוקרים הצעירים, את ההשכלה הגבוהה בכללה ואת החינוך למורשת ישראל בפרט.

תכנית בזק למלגות להשכלה גבוהה באוניברסיטת בר-אילן


חברת בזק מובילה מיזם מלגות מיוחד "תכנית בזק למלגות להשכלה גבוהה" ובמסגרתו תורמת בזק מלגות לסטודנטים הלומדים באוניברסיטת בר-אילן ומתנדבים, לצד לימודיהם, במגוון רחב של עמותות וארגונים.

שותפותן של בזק ואוניברסיטת בר-אילן במיזם זה מקדמת צמצום פערים חברתיים וכלכליים בישראל, מרחיבה את שוויון ההזדמנויות ומקנה לדור הצעיר ערכים והרגלים של עזרה לזולת ותמיכה באחר – ערכים שילוו אותם למשך חייהם בכל מקצוע שבו ישתלבו ובכל קהילה שבה יקימו להם משפחות ויכו שורש.

אוניברסיטת בר-אילן מודה עמוקות לקבוצת בזק על מעורבות ייחודית זו בטיפוח הסטודנטיות והסטודנטים הלומדים בה ועל הסיוע בעיצובם לכדי אנשים תורמים ובעלי רגישות לחלשים מהם ומחויבות חברתית, הבאה לידי ביטוי בעשייה של ממש.

חברת אלרון, קבוצת IDB

חברת אלרון, מקבוצת IDB חברה למפעל הציוני של הפקולטה לרפואה בגליל, ומעניקה מאז שנת 2012 מלגות לסטודנטים, פרחי רפואה, בפקולטה לרפואה בצפת. קבוצת IDB תורמת רבות לפריפריה בכלל ולצפון הארץ בפרט. חיזוק אזור הצפון, אזור אסטרטגי למדינת ישראל, היא מטרה משותפת לכל הגורמים שחברו להקמת הפקולטה לרפואה: ממשלת ישראל, אוניברסיטת בר-אילן ולגופים מובילים במשק כגון IDB – אשר סייעו בהקמת המפעל. בחירת החברה לתמוך ברופאים מטפלים לעתיד ובחוקרים לעתיד – היא תמיכה במי שבעצמם יתרמו ויהיו אזרחים מועילים, אנשי שליחות שיביאו מזור לחולים ויתרמו כך לתושבי מדינת ישראל בכלל. תרומתם לפיכך מתרחבת עד אין-קץ ומטפחת את הערך היהודי והאנושי חשוב – עזרה הדדית.

חברת נירלט, קבוצת אינרום

 

חברת "נירלט" מקבוצת "אינרום" תורמת מלגות לסטודנטים באמצעות "קרן חסד" של אוניברסיטת בר-אילן ומגלה במעשה זה אחריות ומעורבות חברתית. באמצעות "קרן חסד" תומכת חברת "נירלט" בצעירים שעל כתפיהם משאות לא-קלים, אל התמיכה הכלכלית, שלה זוכים הסטודנטים, מתלווה ההרגשה הטובה שיש יד מושטת וכתף תומכת והם נמלאים אמון בזולתם ומוטיבציה להשקיע בלימודיהם ולהבטיח כך את עתידם. תמיכה זו של חברת "נירלט" היא דוגמה לדאגה לדור הצעיר ולנקיטת עמדה אקטיבית בפתיחת הזדמנויות חדשות ואופקים רחבים לדור העתיד של מדינת ישראל. 

הקרן ע"ש חיה רותם ז"ל להנצחת זכרו של רב-טוראי עופר רותם ז"ל, לוחם חטיבת הצנחנים שנפל במלחמת יום הכיפורים

 

משפחת רותם בחרה בדרך מיוחדת וראויה להנציח את זכרו של רב-טוראי עופר רותם ז"ל, אשר נפל במלחמת יום הכיפורים, ומעניקה מדי שנה בשנה מלגות לסטודנטים באוניברסיטת בר-אילן ששירתו כלוחמים בצנחנים. מנהיגות, עזרה לזולת וציונות היו טבועות ברוחו ובאופיו של עופר ז"ל, ומצוינות אנושית זו קיבלה ביטוי גם בלימודיו – עופר היה תלמיד מצטיין בביולוגיה ובמתמטיקה, ולמעשה שותף לדרכה של אוניברסיטת בר-אילן הבאה לידי ביטוי בסיסמתה: "מסורת של מצוינות".

אנו מודים לעו"ד יצחק נטוביץ מנהל הקרן ולעו"ד אפרת פרנקו מהנהלת הקרן וכמובן, למשפחת רותם, שבחרה להעניק מלגות לסטודנטים לוחמים יוצאי חטיבת הצנחנים הלומדים באוניברסיטת בר-אילן.

קרן המלגות ע"ש משפחת עזוז

 

מקימת הקרן, הגב' אסתר עזוז, היתה אישה מיוחדת ופעילה נמרצת בקהילה הישראלית. אסתר הקדישה את חייה למעשים טובים ולפעילות למען הזולת ונפטרה בשיבה טובה בגיל 106 ברעננה. אסתר ורפאל אישהּ נפגשו בגלזגו והתחתנו בסאות'פורט ב-1920, הביאו שני ילדים לעולם וחיו רוב חייהם בלונדון. בכורם, מארק, לחם בחיל האוויר המלכותי הבריטי וזכה בעיטור "צלב התעופה המצוינת" על פעולה אמיצה בצרפת; ב-1944 נהרג מארק בעת מבצע צבאי בארנהם, הולנד, והוא בן 22 בלבד. הבת הצעירה, סיליה, התחתנה וילדה שלושה ילדים, החיים היום עם בני משפחותיהם בישראל. כל אחת משבע המלגות הנדיבות שמעניקה הקרן נקראת ע"ש בן או בת משפחה וניתנת לתחום לימודי שונה, מדעי החיים, מדעי החברה, מדעי היהדות ועוד – מתוך תפיסתה של אסתר שכל אחד ואחת מן הסטודנטים הנהנים מן המלגה ישיבו לחברה הישראלית, כל אחד כמיטב כישוריו ויכולותיו. בשנת 2010 הוסיפה המשפחה מלגה ע"ש אסתר עזוז ז"ל – האמא הגדולה של המשפחה – לסטודנטים הלומדים עבודה סוציאלית. הקרן מעניקה מלגות זה שבע-עשרה שנים.

  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon
  • BIU-16.jpg
צרו קשר

טלפון:​ ​03-5317848

מייל: Israel.Friends@biu.ac.il