פורום בר-אילן

אוניברסיטת בר-אילן חנכה את הבימה המכובדת "פורום בר-אילן" לפני כ-12 שנה, מאז ועד היום מתקיימים כינוסי "פורום בר-אילן" בהשתתפות אישים בכירים בציבוריות הישראלית, אשר חושפים משנתם לפני חברי הפורום, חוג איכותי ומצומם של בכירי משק, אנשי עסקים, אנשי ציבור ותורמים וידידים של אוניברסיטת בר-אילן, כולם דמויות מפתח בישראל

נאום בר-אילן השני של בנימין נתניהו - 10/2013

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו נאם באוניברסיטת בר-אילן במסגרת כינוס של מרכז בגין-סאדאת למחקרים אסטרטגיים.

רה"מ אמר בנאומו כי איראן רוצה להשתלט על המזרח התיכון ולהשמיד את מדינת ישראל. בנאום בכינוס שאירגן מרכז בגין-סאדאת למחקרים אסטרטגיים באוניברסיטת בר-אילן אמר נתניהו כי אין לקבל את טענת איראן כי היא מעוניינת בגרעין  למטרות אזרחיות "צריך לשאול מדוע הם מתעקשים על צנטריפוגות להעשרת אורניום ופלוטוניום והם אינם נדרשים לצרכי  שלום ולכן  אסור להרפות מהסנקציות, אמר נתניהו. "אנחנו בעד פתרון מדיני אבל רק אם האיראנים יוותרו על הצנטריפוגות  והפלוטוניום. יפרקו - יקבלו, לא יפרקו - לא יקבלו". 

לנאום המלא >>

נאום בר-אילן של בנימין נתניהו - 06/2009

 

ב-14 ביוני 2009 נאם ראש הממשלה בנימין נתניה את "נאום בר-אילן" הראשון במרכז בגין-סאדאת באוניברסיטת בר-אילן – נאומו המדיני המרכזי לאומה. נאום זה הפך מוסד ומסורת ומיצב את אוניברסיטת בר-אילן כבמה המכובדת והמתאימה לנאומיהם של דמויות מפתח בממשל הישראלי, שרים וחברי כנסת, מכל הקשת הפוליטית.
נאומו זה של רה"מ נתניהו ייזכר כנאום מטלטל ובו בפעם הראשונה הכיר בצורך להקים מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל, באומרו "בחזון השלום שלי חיים בארץ הקטנה שלנו שני עמים חופשיים זה בצד זה, בשכנות טובה ובכבוד הדדי. לכל אחד הדגל שלו, ההמנון שלו והשלטון שלו. ואיש מהם אינו מאיים על הביטחון ועל הקיום של שכנו."

  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon
  • BIU-16.jpg
צרו קשר

טלפון:​ ​03-5317848

מייל: Israel.Friends@biu.ac.il