הזדמנות שווה בהשכלה

 

אוניברסיטת בר-אילן החליטה להיות החלוצה להרים את הכפפה ולחבור למכון פוירשטיין בתכנית שנועדה להגדיל את מספר הסטודנטים בני הקהילה האתיופית בתחומי הלימוד היוקרתיים; היום – ההצלחה כבר מוכחת והיזמה הולכת ומתרחבת

שיעור הצעירים בני הקהילה האתיופית הלומדים במוסדות ההשכלה הגבוהה בישראל נמוך משיעורם באוכלוסייה על פי נתוני מרכז המחקר והמידע של הכנסת, אלו מהם הלומדים באוניברסיטאות אינם מצליחים להשתלב במחלקות מבוקשות בגלל ציון הפסיכומטרי הגבוה הנדרש ומרביתם פונים ללמוד במכללות, שאינן דורשות פסיכומטרי כלל. שורש הבעיה, כפי שזיהה אותה פרופ' ראובן פוירשטיין ז"ל, הוא המבחן הפסיכומטרי, המודד את ידיעותיו העכשוויות של הנבחן ולא את יכולותיו ללמוד. פרופ' פוירשטיין ז"ל היה פרופסור לפסיכולוגיה חינוכית באוניברסיטת בר-אילן ובאוניברסיטת ואנדרבילט בטנסי; חתן פרס ישראל למדעי החברה, אשר פיתח שתי תאוריות מרכזיות, האחת, תאוריית "כושר ההשתנות הקוגניטיבית-מבנית" והאחרת, תאוריית "ההתנסות בלמידה המתווכת", שתיהן מעודדות את שיפור ההוראה המתווכת, מקדמות את האבחון הדינמי והקניית שינוי באדם באמצעות העשרה ועיצוב סביבות לימוד המאפשרות שינוי.

בשנת 1965 ייסד פרופ' פוירשטיין את "מרכז פוירשטיין לקידום כושר הלמידה" ועמד בראשו עד לפטירתו בשנת 2014. על פי האבחון הדינמי, האלטרנטיבה שהציג פרופ' פוירשטיין למבחן הפסיכומטרי, נמדדות יכולות ההשתנות, הלמידה וההתפתחות של האדם. תוצאות המבחן הזה הוכחו כמנבאות את פוטנציאל הלמידה של אדם ללא תלות בידע מוקדם.

על פי השיטה הזאת פותחה תכנית "אמיר" בצה"ל, שהחלה לפעול בשנת 2004 ובזכותה השתלבו מאות ואף אלפים מבני הקהילה ומבנותיה בתפקידי איכות. ההצלחה הביאה את מכון פוירשטיין לרעיון לשלב את התכנית גם במוסדות להשכלה גבוהה. אוניברסיטת בר-אילן בסיוע הג'וינט פתחה את תכנית "הזדמנות שווה בהשכלה" וכך היתה החלוצה בתחום, התכנית פועלת בחסות לשכת דיקן הסטודנטים. התכנית הביאה לצמיחה במספר הסטודנטים האתיופים שלומדים באוניברסיטת בר-אילן בכלל, והיום כ-140 סטודנטים בני הקהילה האתיופית לומדים בה, והאוניברסיטה שואפת להכפיל מספר זה.

 

מגשימים את הפוטנציאל

 

"מגיעים אלינו צעירים בני הקהילה שהציון הפסיכומטרי שלהם אינו מאפשר להם להתקבל למחלקות ולפקולטות יוקרתיות שבהן הם שואפים ללמוד, כגון משפטים, הנדסה, עבודה סוציאלית ועוד," מספרת זמֶֶד סאווינה, שלמדה תואר ראשון בייעוץ חינוכי במסגרת התכנית והיום מרכזת אותה. "את תהליך המיון הדינמי המתבצע במכון פוירשטיין, עוברים כ-80 מועמדים בשנה, מגבלות התקציב מאפשרות לנו לקבל 20 סטודנטים בלבד." כל סטודנט שמתקבל לתכנית זוכה למלגת לימודים מלאה ודמי קיום שנועדו למזער את המחסום הכלכלי, שנובע מאתגרים פיננסיים שעמם מתמודדים סטודנטים בני הקהילה.

נוסף על כך, כל סטודנט מקבל מחשב נייד אישי כדי להבטיח סביבה לימודית דיגיטלית ומתוקשבת, והסטודנטים בתכנית נהנים מליווי אקדמי למשך כל מסלול הלימודים: שיעורי עזר ושיעורים פרטיים באנגלית ללא הגבלה, מפגשי בניית מיומנויות למידה וקורס העשרה אינסטרומנטלית.

"הליווי האישי והחברתי הוא לא פחות חשוב. הסטודנטים משתתפים במפגשים חברתיים, בפעילויות ובסדנאות שמטרתם ליצור קבוצה תומכת ומאפשרת," אומרת זמד, העומדת לרשות הסטודנטים האתיופים המשתתפים בתכנית וגם לרשותם של אלה שאינם משתתפים בה, בכל עניין, בקשה ומצוקה. "שיתוף הפעולה עם אוניברסיטת בר-אילן הוא יוצא דופן. ביה"ס לעבודה סוציאלית, הפקולטה למשפטים ומחלקות אחרות עושים רבות למען הסטודנטים בני הקהילה האתיופית, ובכל התחומים אנו רואים פרֵּות להשקעה זו:

ציוניהם של הסטודנטים הלומדים היום בתכנית אינם נופלים מאלה של עמיתיהם, הנשירה מהתכנית מועטה מאוד וכ-50 בוגרי התכנית משולבים במקצועותיהם כעובדים סוציאליים, כמנהלים במוסדות טיפוליים לנפגעי נפש, במרכזי נוער של עמותת על"ם, בתכניות לטיפוח מנהיגות צעירה בפריפריה ועוד; בוגרי המחלקה לקרימינולוגיה עובדים בארגונים ביטחוניים ומנהלים במרכז הישראלי לילדותּ טובה יותר; בוגרי לוגיסטיקה השתלבו בתחום הבנקאות, בבתי חולים ובצבא; ובוגרי משפטים מתמחים בפרקליטות ובמשטרה ובבית המשפט העליון."

באמצעות התכנית, אוניברסיטת בר-אילן מקדמת את השוויון ומחוללת שינוי במיצוב החברתי והכלכלי של הצעירים הללו, פותחת הזדמנויות ואופקים חדשים לבני הקהילה לטובת מדינת ישראל והחברה כולה.

למידע נוסף >>>

  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon
  • BIU-16.jpg
צרו קשר

טלפון:​ ​03-5317848

מייל: Israel.Friends@biu.ac.il