אביב לעתודות המחקר והטכנולוגיה.

תוכנית CARD, הפקולטה להנדסה

תכנית המצוינות CARD מעניקה מלגות יוקרתיות לסטודנטים מבטיחים לתואר ראשון בהנדסה באוניברסיטת בר-אילן. התכנית נועדה לאתר את הטובים ביותר, לעודד ולהכשיר אותם לקראת לימודים לתארים מתקדמים ולצרפם לעתודות המחקר של ישראל באחד התחומים החשובים היום – מלחמות הסייבר // זיו עדאקי
פרופסור אהוד בנין

הפקולטה להנדסה באוניברסיטת בר-אילן מתייחדת באופי העדכני, הדינמי והצעיר של אנשי הסגל שלה, בוגרי אוניברסיטאות יוקרתיות בארץ ובעולם וכן בכירים מעולם התעשייה, שהובילו יחידות מחקר ופיתוח בחברות מובילות, כגון חברת אינטל ואחרות.

מתוך מגמה להפוך את המעבדות שבפקולטה למוקדים שוקקים של מידע ופיתוח, שואפים החוקרים לשלב במעבדותיה סטודנטים צעירים ומוכשרים במיוחד כדי להכפיל את תפוקות המחקר ובד בבד לטפח את ההון האנושי הסטודנטיאלי.

תכנית מצוינות יוקרתית, שנועדה ליישם את החזון, פותחה במעבדת CARD - Cyber Attack Research and Design, שבפקולטה להנדסה, מעבדה המתמקדת בביצוע התקפות פסיביות ואקטיביות על מערכות חומרה ותוכנה ובתכנון אמצעי הגנה כנגדן.

 

המעבדה הוקמה ב-2013 על ידי שלושה חוקרים מהפקולטה להנדסה: פרופ' אלכס פיש, ראש מסלול ננו-אלקטרוניקה בפקולטה להנדסה, שעל מחקריו תוכלו לקרוא בהרחבה בגיליון ראש השנה תשע"ז של מגזין אגודת הידידים בישראל. ד"ר כרמית חזאי, חוקרת מובילה בנושא חישוב בטוח במערכות מחשבים מבוזרות וד"ר אסנת קרן, מומחית בתחום הקודים, המכהנת כראשת המעבדה. המעבדה משמשת את החוקרים ואת הסטודנטים בהנדסת מחשבים וננו-אלקטרוניקה.

 

במעבדת CARD נערכים מחקרים בנושאים החשובים לאנושות כולה: הגנה על מערכות חומרה עצמאיות ומערכות מחשבים מבוזרות. המחקרים נערכים בחסות הקרן הלאומית למדע (ISF) והתכנית לפיתוח תשתיות מדעיות וטכנולוגיות מטעם משרד המדע, המכוונת למיצוי הפוטנציאל הכלכלי הטמון בידע המדעי-טכנולוגי.

כמו כן, נכללת עבודת המעבדה בתכנית "קמין" של המדען הראשי במשרד המסחר והתעשייה, שמטרתה לעודד מחקר יישומי ולהביאו לשלב שבו גורמים עסקיים בתעשייה הישראלית יוכלו למסחר אותו בשיתוף האוניברסיטה. 

 

תכנית המצוינות היוקרתית CARD, מגייסת את הסטודנטים למעבדה באמצעות מלגות עידוד והכשרה ייעודית לסטודנטים בעלי יכולות גבוהות, לשם הכוונתם להמשך לימודים לתארים מתקדמים בתחומי הסייבר השונים.

כל סטודנט המשתתף בתכנית זוכה לעבוד במעבדה בליווי צמוד של אחד מחברי הסגל המובילים; בפגישה אישית שבועית, שבה נחשפים הסטודנטים לנושאי המחקר של חברי הסגל; ולפעילות מדעית שוטפת בקבוצת המחקר במעבדה. כמו כן, מקיימת המעבדה הרצאות העשרה בנושאים מגוונים כגון היסטוריית המחשוב, סוגיות באתיקה, תרבות בעולם העסקים, פגישות עם חוקרים ואנשי תעשייה בכירים מהארץ ומחו"ל ועוד. בסדרת מפגשי לימוד ממוקדים מכינים את המשתתפים בתכנית לעבודת מחקר עצמאית. עד עתה, כל בוגריCARD  המשיכו בלימודיהם לקראת תואר שני, הם צומחים באקדמיה ומרחיבים את גוף המחקר האקדמי בתחום, המשמש מוקד ידע לתעשיית הסייבר הישראלית.

  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon
  • BIU-16.jpg
צרו קשר

טלפון:​ ​03-5317848

מייל: Israel.Friends@biu.ac.il