נאום ראש הממשלה, בנימין נתניהו באוניברסיטת בר-אילן במסגרת כינוס מרכז בגין-סאדאת למחקרים אסטרטגיים - 06/10/2013

ראש הממשלה, בנימין נתניהו נאם באוניברסיטת בר-אילן במסגרת כינוס של מרכז בגין-סאדאת למחקרים אסטרטגיים

 

רה"מ בנימין נתניהו אמר כי איראן רוצה להשתלט על המזרח התיכון ולהשמיד את מדינת ישראל. בנאום בכינוס שאירגן מרכז בגין-סאדאת למחקרים אסטרטגיים באוניברסיטת בר- אילן אמר נתניהו כי אין לקבל את טענת איראן כי היא מעוניינת בגרעין  למטרות אזרחיות "צריך לשאול מדוע הם מתעקשים על  צנטריפוגות  להעשרת אורניום ופלוטוניום והם אינם נדרשים לצרכי  שלום ולכן  אסור להרפות מהסנקציות, אמר נתניהו. "אנחנו בעד פתרון מדיני אבל רק אם האיראנים יוותרו על הצנטריפוגות  והפלוטוניום. יפרקו- יקבלו, לא יפרקו- לא יקבלו".

רה"מ התייחס גם לסוגיה הפלשתינית ואמר כי רצונה של ישראל להגיע להסדר עם הפלשתינאים. תנאי להסדר הוא הכרה של  הפלשתינאים במדינה יהודית. לא הכיבוש הוא לב הסכסוך, אמר נתניהו.

נתניהו מנה התקפות טרור על מטרות היישוב היהודי עוד משנת 1921 ביפו, דרך המאורעות  והלאה. "אחרי דורות של הסתה ולאחר שהמנהיג הפלשתיני, המופתי  אל חוסני היה מעורב בשואה במלחמת העולם השנייה אנחנו זקוקים להסדרי ביטחון חזקים" הכריז נתניהו.

רה"מ נתניהו נאם במסגרת כינוס לציון 20 שנה למרכז בגין-סאדאת למחקרים אסטרטגיים.

נתניהו ברך  את הנשיא הנכנס של אוניברסיטת בר- אילן, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ.  פרופ' הרשקוביץ מתמטיקאי  בהכשרתו, סיפר על כהונתו  כשר המדע בממשלתו של נתניהו. הוא סיפר כי נתניהו ביקש ממנו לא פעם להציג לו חידות מתמטיות ונתניהו עמד בהן יפה.

פרופ' הרשקוביץ  אמר כי מדינת ישראל היא מעצמה טכנולוגית בקנה מידה עולמי. בין היתר היא מפתחת ומייצרת את רוב  ציוד הדימות המתקדם  MRI וCT בעולם הרפואה והיא מייצרת מצלמות חלל משוכללות. כמו כן היא גם היצרנית מס' 1 של תרופות רדיואקטיביות.

פרופ' הרשקוביץ אמר כי לנס הזה כלשונו תורמת האקדמיה בישראל ובתוכה גם אוניברסיטת בר- אילן. פרופ' הרשקוביץ מנה כמה מן הפיתוחים שנעשו באוניברסיטה ובהם מנוע המבוסס על מים, רובוטים להולכת תרופות בגוף החולה ועוד.

פרופ' הרשקוביץ אמר כי בחזונו הוא רואה את בר- אילן כאוניברסיטה של העם היהודי בעולם כולו: מגדלור עולמי של מדע, אתיקה ומוסר.

  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon
  • BIU-16.jpg
צרו קשר

טלפון:​ ​03-5317848

מייל: Israel.Friends@biu.ac.il